K Apartmánu pod Špičákem nabízíme i privátní sudovou saunu s úchvatným výhledem na Jizerské hory! K nezapomenutelnému zážitku při výhledu na okouzlující přírodu přispívá i hudba přímo v sauně (rádio nebo dle svých preferencí prostřednictvím mobilu), a taktéž příjemné podsvícení, kde si můžete zvolit jas.

K sauně je připraveno veškeré příslušenství – ručníky, vědro na vodu a vše potřebné pro bezproblémové a bezpečné topení v kamnech.

Sauna není v ceně ubytování. V případě zájmu nás prosím kontaktujte. Cena se odvíjí od délky Vašeho pobytu. Při délce pobytu min. 7 nocí je sauna s 30 % slevou!

 

Ceník sauny:

 • při pobytu na 2 noci: 1 130 Czk / 45 EUR
 • za každou další noc + 220 Czk / 8,50 EUR
 • při délce pobytu min. 7 nocí je sauna s 30 % slevou!

 

Saunu je možné zakoupit jen v rámci celého pobytu.

POKYNY RPO SAUNOVÁNÍ

Prosíme hosty, aby zodpovědně v rámci svého bezpečí a bezpečí blízkých důkladně dodržovali pokyny!!!

 1. Otevřete saunu pomoci kódu, který jste obdrželi v emailu.
 2. Zapojíte saunu do elektrické sítě, a to za pomocí přiloženého kabelu (oranžového). Elektrická zásuvka se nachází za Vámi a kabel sauny se nachází v pravé části. Po zapojení sauny do elektřiny prosím spojení kabelu uložte pod saunu kvůli možnému dešti nebo sněhu.
 3. V kamnech sauny zatopte přibližně dvě hodiny před saunováním.
 4. Veškeré příslušenství pro jednoduché a bezpečné zatopení se nachází v sauně.
 5. Pro správné zatopení prosím použijte podpalovací vlnu, následně na ni uložte třísky, zapalte a po rozhoření třísek na ně opatrně uložte dřevo. Následně po rozhoření dřeva a rozehřátí kamen uložte brikety. Poté můžete už jen kontrolovat oheň, aby Vám nezhasl, a postupně podle potřeby přidávejte brikety (cca každých 30 minut).
 6. Dřevo, brikety a třísky do sauny pro další zatopení jsou uložené ve dřevníku, který je výhradně určen pro saunu a označen: „Dřevo do sauny!“ (kód od dřevníku pro saunu je stejný jako kód do sauny). Dřevo do krbu používat výhradně z dřevníku, který je určen a označen: „Dřevo do krbu!“
 7. V sauně topte opatrně! Aby nevznikl požár!
 8. Do sauny se nevstupuje pod vlivem alkoholu.
 9. Do sauny prosím vstupujte jenom s ručníkem / županem.
 10. Do rozpálené sauny nepatří dálkové ovládání světla.
 11. Ideální teplota při saunování je v rozmezí 80–100 °C a vlhkost pod 20 % (tak, jak to je uvedené na teploměru a vlhkoměru v sauně).
 12. Ideální čas pro pobyt v sauně je 15 min. (viz přesýpací hodiny v sauně). V případě, že se budete cítit špatně, prosím okamžitě opusťte saunu.
 13. Po skončení saunování prosím vezměte ze sauny veškeré předměty, aby se předešlo nežádoucímu požáru. Saunu zamkněte na kód, ale dveře nechte trochu pootevřeny (v případě, že prší nebo sněží, dveře řádně zavřete). Po vychladnutí sauny, prosím vyčistěte popelník z kamen.
 14. V sauně se nachází kladivo pro případ zaseknutí. Kladivo používat jen v ohrožení života.
 15. Vedle sauny se nachází vědro, které slouží pro osvěžení. Po osvěžení prosím kohoutek s vodou zavřít, aby voda neodtékala.